Διάφορα βίντεο

Πρώτο και καλύτερο το Φιλώτι 2-3 τον ΑΟ Πάρου [vid-pics]

Διπλό και πρώτη θέση το Φιλώτι. Νίκη με 2-3 κόντρα σε έναν ακόμα κακό δαίμονα του τον ΑΟ Πάρου. Με δύο τέρματα του Σταματίου και ένα του Πράσινου το  Φιλώτι πέρασε από την Πάρο, κατέλαβε την πρώτη θέση και συνεχίζει του χρόνου στην πρώτη κατηγορία Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2 στο πρώτο ημίχρονο στη συνεχεια όμως στο δεύτερο ημίχρονο επαναπαύτηκαν και στο  73 ο Νίκας ισοφάρισε σε 2-2. Όμως ο Σταματίου στο 90 έκανε το 2-3 με πέναλντυ που κέρδισε ο Σαντέ. Έτσι το Φιλώτι στα δύο επόμενα παιχνίδια θα κατέβει χωρίς άγχος αλλά με πολύ πάθος για να ολοκληρώσει με 2 ακομά νίκες αυτό το πρωτάθλημα.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΑΟ ΠΑΡΟΥ: Βασιλάρης, Σένκα, Τσούκε, Δελημπαλταδάκης, Μπαρμπαρήγος, Χατζία, Αρκουλής, Κληρονόμος [67' Σαρρής Κ.Π ], Τσόκα [85' Πρίφτης ], Τριανταφυλλίδης, Νίκας.
ΠΑΓΚΟΣ: Φραντζεσκάκης, Ρομάριο, Λάμπρου [αν. τερμ. ], Σάμιος, Σκιαδάς Σπ.
ΦΙΛΩΤΙ: Ξένος, Μακρυμανώλης, Βερεσόγλου, Ρεγγινίδης, Εζεμπαέγκμπου [ 89' Μπόσκου ], Πράσινος, Σταματίου, Νταής, Κωττάκης, Σαντέ, Σκοπελίτης [ 58' Μεμλίκα ].