Διάφορα βίντεο

Σημαντική  νίκη κόντρα σε σπουδαίο αντίπαλο πέτυχε η ομάδα ανδρών του Φιλωτίου στο γήπεδο του Αγίου Αρσενίου το Σάββατο 2 Απριλίου.

Η ομάδα κατάφερε πέτυχε 3 τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο με τους Βερεσόγλου, Νταή και Σταματίου. Με τους τρεις αυτούς βαθμούς ψάχνει ακόμα τρεις στα επόμενα 4 παιχνίδια για παραμείνει και μαθηματικά στην Α κατηγορία. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με τους φιλοξενούμενους να είναι πολύ καλά οργανωμένοι να κλείνουν τους διαδρόμους να προσπαθούν στη κόντρα και απο στημένα να απειλείσουν τον Ξένο. Το Φιλώτι είχε κάποιια πρωτοβουλία αλλά χωρίς να απειλεί την ομάδα της Άνδρου εκτός το δοκάρι του Ζούλη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο αποφασισμένοι και ευτύχησαν με το Βερεσόγλου στο 74 λεπτό να ανοίξουν το σκορ μετά απο εκτέλεση φάουλ και αφού οι μπάλα κοντραρε στο τοίχος κατέληξε στα δίκτυα των φιλοξενούμενων. Στο 83 λεπτό ο Νταής με ένα ασύλληπτο σουτ διπλασιάσε τα τέρματα των γηπεδούχων. Πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Σταματίου μετά απο ασιστ του Κοττάκη  διαμόρφωσε το 3-0. Την επόμενη αγωνιστηκή η ομάδα μας ταξιδεύει στη Σύρο.

Συνθέσεις
ΑΜΣ Φιλωτίου (Παλάζης): Ξένος, Μακρυμανώλης (68 λ.τ. Μουστάκης Δ.), Βερεσόγλου, Ρεγγινίδης, Σαντέ (87΄Μπόσκου), Μεμλίκα, Ζούλης, Σταματίου, Νταής (90΄Σκοπελίτης), Κοττάκης, Εζεμπαέγκου.
Ανδριακός (Ανύσης): Τσιάμαλος, Γαρύφαλος, Ψαριανός, Ισλαμάι, Κρίτης, Ζαννάκης Β., Γλυνός Α., Νάζος, Ζαννάκης Γ. (87' Γλυνός Μ.), Τσορτανίδης, Κουλουράς (68΄Ψωμάς).