Διάφορα βίντεο

Παιχνίδι με τα όλα του ήταν αυτό που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 13 Φεβρουαρίου στην Άνδρο με αντίπαλες την ομώνυμη ομάδα και το Φιλώτι.

9 τέρματα, αποβολή, πέναλντυ, ανατροπές και νικητή. Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση για το ποδόσφαιρο το Φιλώτι κατάφερε και πήρε τη νίκη ξεκινώντας με το δεξί τισ υποχρεώσεις του στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος.

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Το Φιλώτι μπήκε μουδιασμένο, ταλαιπωρημένο απο το δύσκολο ταξίδι και το γκολ του Reis στο 2΄ λεπτό φάνηκε να του δυσκολεύει ακόμα περισότερο τα πράγματα. Όμως υπήρξε αντίδραση, αφύπνηση και με μαέστρο Μπονιάκο και Νταή πήρε τα πάνω του. Ο Σταματίου έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 9΄ λεπτό με όμορφο σουτ απο θέση έξω δεξιά. Στη συνέχεια ανέλαβε ο Μπονιάκος στο 18 και στο 38 δίνει αέρα 2 τερμάτων στουσ Ναξιώτες. Με 1-3 σκορ ημιχρόνου πολλοί θα πίστεψαν ότι το παιχνίδι τελείωσε.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Όλοι εκτός απο τους παίκτες του Ανδριακού. Στο 72΄λεπτό ο Reis έβαλε πάλι στο παιχνίδι τους γηπεδούχους. Με όμορφη κεφαλία έκανε το 2-3 και οι γηπεδούχοι αναθάρυναν. Το παιχνίδι ήρθε στα ίσια στο 79 όπου ο Reis κερδισε το πέναλντυ εκτέλεσε εύκολα ο Γλυνός και έκανε το 3-3 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς. Στο 84 μίλησε πάλι ο Σταματίου δείχνοντας ακόμα μία φόρα την αξία του, ο οποίος μετά τη σέντρα του Μπονιάκου πετάχτηκε στη πορεία της μπάλας και έκανε το 3-4 . Στο 86΄λεπτό μεγάλη χαμένη ευκαιρεία για Σταματίου  και στο 90΄λεπτό πάλι ο βραζιλιάνος των γηπεδούχων θα νικήσει το Σπυρόπουλο με καφαλιά και θα κάνει το 4-4. Στη σέντρα το Φιλώτι και η χρυσή αλλαγή του Μιχαήλοβιτς ο Μεμλίκα εκμεταλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων και διαμόρφωσε το 4-5 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ: Καρέλης [35' Τσιάμαλος], Γαρύφαλος, Τσορτανίδης, Ισλαμάι, Ζανάκης Β., Τσαγκαλίδης [35' Τσαφάι], Γλυνός, Νιτσόλης [46' Κουλουράς], Ζανάκης Γ.,Ουέλιγκτον,Νάζος.

ΠΑΓΚΟΣ: Ψαριανός, Ψωμάς, Βολίκας

ΦΙΛΩΤΙ: Σπυρόπουλος, Σαντέ, Ζούλης, Ρεγγινίδης, Μακρυμανώλης [89' Δεγαίτας], Μπονιάκος, Σκοπελίτης [46' λ.τ. Μεμλίκα], Σταματίου, Νταής, Κοττάκης, Κατζιλιέρης [80' Μουστάκης].

ΠΑΓΚΟΣ: Βασιλάκης