ΒΟΛΕΪ

KORASIDES ME NHREA

Σε ένα ενδιαφέρον ματς που έγινε την Κυριακή στο κλειστό του ΔΑΚ Νάξου και κρίθηκε στις λεπτομέρειες οι Κορασίδες του ΑΜΣ Φιλωτίου πήρε τη νίκη με 1-3 σετ κόντρα στον Νηρέα, φτάνοντας στην 1η του νίκη στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Νάξου κατάφερε να πάρει τη νίκη έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που το κάθε σετ κρίθηκε πραγματικά στο νήμα.

Το πρώτο σετ πήγε στον ΑΜΣ Φιλωτίου με 22-25. Από εκεί και πέρα δόθηκε μία πραγματική μάχη, όπου χαρακτηριστικό ήταν το 2ο σετ που πήγε στο Φιλώτι με 24-26, όπως και το 3ο που κατακτήθηκε από τις Παριανές με 29-27. Και ενώ το παιχνίδι φαινόταν ότι θα κριθεί στο τάι μπρέικ το Φιλώτι έχοντας περισσότερη εμπειρία σε επίσημους αγώνες σε σχέση με τον νεοφώτιστο Νηρέα, κατάφερε να φτάσει στην οριακή κατάκτηση και του τέταρτου και τελευταίου σετ με 23-25.

Νηρέας – ΑΜΣ Φιλωτίου 1-3

Τα σετ : 22-25, 24-26, 29-27, 23-25.

Νηρέας (Κυριαζής): Σπύρου, Ρούσσου, Φραντζεσκάκη, Καπούτσου, Νικολοπούλου, Ταβανίδου, Τριπολιτσιώτη, Βιτζιλαίου, Ζουμή, Κουτσαυτάκη.

ΑΜΣ Φιλωτίου (Φραγκίσκος): Μανιού, Βασιλάκη Σ., Καλαβρού, Μουστάκη, Βασιλάκη Μ., Γρατσία, Τσακωνιάτη, Κοττάκη.