Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Ολοκληρώθηκε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το τουρνουά beach volley, στα πλαίσια των αθλητικών-πολιτιστικών εκδηλώσεων Μηλώσια 2010, στην Μικρή Βίγλα Νάξου.

Μεγάλο ενδιαφέρον στις ομάδες των ανδρών με δεκαέξι συμμετοχές ενώ οι γυναικείες μόλις έξι.  Κοτζαμπάσης Μιχάλης & Γιαμούρης Βαγγέλης οι πρωταγωνιστές του τουρνουά, κέρδισαν τις εντυπώσεις μετά από ένα συγκλονιστικό τελικό κέρδισαν τους Μανωλά Μανώλη- Αθανασόπουλο Λεωνίδα προσφέροντας πλούσιο θέαμα.

Αντίθετα στις γυναίκες επικράτησε το ζευγάρι Γκόλια Μαρ.-Μουστάκη Κατ. με 2-0 σετ αφού η αντίπαλη ομάδα από το δίδυμο έκπληξη των αγώνων αδελφές Φακίνου, έφτασαν εντυπωσιακά στον τελικό αλλά μετά από τραυματισμό της Φακίνου Μ. δεν ήταν δυνατόν διεκδικήσουν την νίκη.

Την τρίτη θέση κατέκτησαν οι Βαλληνδράς Γ.-Κατσικόλιας Κ. αντίστοιχα στις  γυναίκες οι περσινές νικήτριες του τουρνουά Βασιλάκη Σοφία-Μανιού Κυριακή.Συνεχίζονται τα Μηλώσια 2010 με  το τουρνουά μπάσκετ Κωνσταντίνος Ψαρράς 4&5 Αυγούστου στο Δημοτικό σχολείο Φιλωτίου, ενώ ακολουθεί τουρνουά Volley Μαριάνθεια  στις 7&8 Αυγούστου στον ίδιο χώρο.