Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά
Σ ένα εύκολο απόγευμα για τον ΑΟΦ  εξελίχθηκε ο αγώνας  με τη Κορωνίδα. Η ομάδα του Φιλωτίου επέβαλε από την αρχή το ρυθμό της και προηγήθηκε στο 1ο κιόλας λεπτό με ωραίο χτύπημα φάουλ του Απόστολου Μουστάκη. Στο 15ο λεπτό ο Βασίλης Καράι με ψηλοκρεμαστό σουτ δεξιά διπλασίασε τα τέρματα και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου πάλι ο Αποστόλης Μουστάκης με δυνατό βολέ μέσα από τη περιοχή έκανε το 3-1 αφού η Κορωνίδα σε μια από τις ελάχιστες επιθέσεις της και μετά από τραγικό λάθος της άμυνας του Φιλωτίου μείωσε σε 3-1.Το 4-1 έγινε στο 65ο από το Στέφανο Ψαρρά ύστερα από όμορφο συνδυασμό και τελική πάσα από δεξιά του Γιάννη Δέτση που ήταν από τους διακριθέντες. Γενικά το ημίχρονο ήταν ένας επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων που αν και είχαν πλουραλισμό στο παιχνίδι τους στην τελική προσπάθεια ήταν άστοχοι. Η συνέχεια έχει δύο δύσκολα παιχνίδια για το Φιλώτι. Την Τετάρτη αναχωρεί η ομάδα μας για την Μήλο ενώ αναμένετε και το παιχνίδι στην Πάρο με το Νηρέα.
Κατηγορία: Τελευταία νέα