Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά
Το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής έληξε με νικήτρια την ομάδα της Πάρου.Μουδιασμένα ξεκίνησε το Φιλώτι με συνέπεια  ο Νηρέας να προηγηθεί στο 10΄ με εύστοχο σουτ από το ύψος της  μεγάλης περιοχής. Τα άνοιγμα του σκορ ταρακούνησε την ομάδα του Φιλωτίου που ανάκτησε την πρωτοβουλία του παιχνιδιού με σωρεία χαμένων ευκαιριών στο 25΄ ισοφάρισε έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά  διώξιμο των αμυνόμενων η μπάλα έφτασε στο Ψαρρά Στέφανο ο οποίος με  ένα βολ πλάνε έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Με αυτό το σκορ αποχώρησαν οι ομάδες στα αποδυτήρια.Δυναμικά μπήκε το Φιλώτι στο β΄ ημίχρονο και στο 50΄σημειώθηκε το 2-1 μετά από κόντρα σουτ του Μουστάκη Γεώργιου. Από εκείνο το σημείο και έπειτα  Ο Νηρέας ανάκτησε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 60΄ κατόρθωσε να σπάσει το τεχνικό οφ-σαϊτ που εφάρμοζε με επιτυχία έως τότε η ομάδα του Φιλωτίου και με πέναλτι ισοφάρισε.Στην συνέχεια το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και ο Νηρέας κατόρθωσε τελικά με γκολ  από εμφανέστατη θέση οφ- σαϊτ να προηγηθεί 3-2.Το τελευταίο 20λεπτο ανήκει ολοκληρωτικά στο Φιλώτι που έχασε τουλάχιστον 4 ευκαιρίες για γκολ και είχε δοκάρι σε απευθείας φάουλ του Μουστάκη Απόστολου.Παλιές καλές εποχές θύμιζε η εξέδρα του Φιλωτίου που παρά την ήττα στήριξε την ομάδα μέχρι το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης και αποχώρησε ικανοποιημένος από την γενική εμφάνιση της ομάδας.
Κατηγορία: Τελευταία νέα