Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Για το πρωτάθλημα του παιδικου πρωταθλήματος Κυκλάδων διέξήχθει ο αγώνας ανάμεσα στον ΑΜΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ''Ο ΖΕΥΣ''  με την ομαδα της Απειρανθου ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ στο γήπεδο ΝΙΚΟΣ ΒΛΑΚΟΣ, με νικήτρια την ομάδα του Φιλωτίου με σκορ 5-0.

Οι παιδες του Φιλωτίου με προπονητή τον Ηλια Ορφανό εκαναν πολύ καλο ξεκίνημα και η επιθετική τους πρωτοβουλία καρποφορισε στο 10΄λεπτό σε σουτ του αρχηγου ΚΡΑΣΣΑ ΙΩΑΝΝΗ η μπάλα ύστερα από κόντρα σε σώμα αμυντικού και η μπαλα κατέληξε στα δίχτυα.

Στη συνέχεια η επιθετική πρωτόβουλία συνεχίστηκε και στο 15΄με σουτ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής ο φορ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ έπιασε ενα γεμάτο σουτ και η μπάλα αφού πρώτα βρήκε στο δοκάρι στη συνέχεια κατέληξε στην εστία του τερματοφύλακα του ΑΠΑΣ.

Σε κανενα σημειο του αγώνα το ΦΙΛΩΤΙ  δεν χαλάρωσε και στο 23΄λεπτο, ενα γκολ σπανιας ομορφιας ήρθε έπειτα απο απευθειας εκτέλεση κόρνερ του ΚΑΤΖΙΛΙΕΡΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ έκανε το 3-0

Το σκορ για το πρώτο ημίχρονο έκλεισε στο 33΄έπειτα από ασιστ του ΠΡΟΜΠΟΝΑ ΝΙΚΟΛΑ στον ΚΡΑΣΣΑ ΙΩΑΝΝΗ με πλασε μέσα απο την μικρή περιοχη.

Στο β΄ημίχρονο η ομάδα του Φιλωτιου πέτυχε το τελικο 5-0 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου με  κεραύνο- σουτ του ΚΑΤΖΙΛΙΕΡΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.