Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά
Δυνατά ξεκίνησε το Φιλώτι και η επιθετική του πρωτοβουλία καρποφόρησε με σουτ στο 5΄ ύστερα από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα του Αστέρα, ο Κοττάκης Εμμανουήλ έγινε κάτοχος και με έξοχο πλασέ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-0. Ανώτερο το Φιλώτι σε όλο το πρώτο ημίχρονο με κατοχή μπάλας και καλούς συνδυασμούς, ένας από αυτούς ύστερα από πάσα του Ψαρρά Στέφανου στα έξω αριστερά ο προωθημένος Μουστάκης Γεώργιος σέντραρε στη περιοχή στον κορυφαίο του αγώνα Κοττάκη Εμμανουήλ ο οποίος έπιασε ένα αριστερό ψαλιδάκι και η μπάλα πήγε στα δύχτια του Αστέρα γράφοντας το 2-0.Στο 2ο ημίχρονο ξεκίνησε πάλι επιθετικά η ομάδα του Φιλωτιού και το 3-0 δεν άργησε να έρθει στο 55΄ από κάθετη μπαλιά του Αποστόλη Μουστάκη ο Καράι Βασίλης έγινε αποδέκτης και με σλάλομ απέφυγε δύο αμυντικούς και βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα τον οποίο και νίκησε πλασάροντας έξοχα στην δεξιά γωνία του.Η επιθετική πρωτοβουλία που είχε η ομάδα μας είχε αποτέλεσμα να χαθούν πολλές ευκαιρίες από τους Ψαρρά Βασίλη, Κώτσο Γιάννη .Στο 80΄σε μια αντεπίθεση της φιλοξενούμενης ομάδας έγινε ανατροπή του Κληρονόμου Στ. ο οποίος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι μείωσε σε 3-1Προς το τέλος του αγώνα άναψαν και οι προβολείς του γηπέδου πρώτη φορά σε επίσημο αγώνα. Πολύ καλή η διαιτησία από τους Βακόνδιο Μ., Ζαρανη Ι., Μαραγκό Ν.
Κατηγορία: Τελευταία νέα