Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Ισόπαλο 1 - 1 έληξε ο πρώτος αγώνας που έδωσε ο ΑΜΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ στο γήπεδο του με αντίπαλο την ομάδα της Μήλου.  Οι γηπεδούχοι που δυσκολεύτηκαν από την αξιόμαχη ομάδα των φιλοξενούμενων είχαν την πρωτοβουλια των κινήσεων στο α΄ημίχρονο και κατόρθωσαν να προήγηθουν με ωραία καρφωτή κεφαλιά του Στεφάνου Ψαρρά ύστερα από σέντρα του Γιώργου Μουστάκη.

Στη συνέχεια η ομάδα του Παμμηλιακού προσπάθησε με αντεπιθέσεις να ισοφαρίσει, όμως βρέθηκε απέναντι σ΄ενα πολύ καλό τερματοφύλακα το Μιχάλη Βασιλάκη που με εκπληκτίκες αποκρούσεις κράτησε ανέπαφη την εστία του για το πρώτο ημίχρονο.

Κατα την διάρκεια τις ανάπαυλας αποχώρησε από την ομάδα ένας από τους καλύτερους παίκτες της, ο Απόστολος Μουστάκης λόγο έκτακτης επαγγελματικής απασχόλησης με συνέπεια η΄ομάδα του Φιλωτίου να χάσει το κέντρο και να ισοφαριστεί στο 62΄. Από το 65΄και μετα η ομάδα του Φιλωτίου έπαιζε με 10 παίκτες λογο των τραυματισμών και αφού είχαν ολοκληρωθεί και οι 3 αλλαγές, το παιχνίδι απέκτησε μια άγρια ομορφιά με το Φιλώτι να χάνει ευκαιριες και την ομάδα του Παμμηλιακού να προσπαθεί να ξεκλιδώσει την καλοστημένη άμυνα που κατεύθυνε ο αειθαλής παίκτης προπονητής Ηλίας Ορφανός.  Για την ομάδα του Φιλωτίου αγωνίστηκαν οι εξής: Βασιλάκης Μιχάλης, Ορφανός Ηλίας, Μουστάκης Νικόλας, Λιόφαγος Κωσταντής, Λιόφαγος Γεώργιος, Μουστάκης Γεώργιος, Μανιός Δεμένεος, Καράι Βασίλη, Ψαρράς Στέφανος, Μουστάκης Απόστολος, Κοττάκης Στυλιανος, αλλαγές έπαιξαν οι Τσάφος Στέφανος, Μουστάκης Δημήτρης, Μουστάκης Ηλίας.

Κατηγορία: Τελευταία νέα