Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Ο Α.Μ.Σ Φιλωτίου κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την δύσκολη έδρα της Κορωνίδας την οποία κέρδισε με 0-2 με γκολ που πέτυχε από ένα σε κάθε ημίχρονο ο Μουστάκης Α. ο οποίος θα μπορούσε να πετύχει σήμερα και χαρτ τρικ αλλά το πρώτο από τα τρία γκολ που πέτυχε χρεώθηκε ως επιθετικό φάουλ από τον Διαιτητή του αγώνα. Το πρώτο ημίχρονο κινήθηκε σε μέτρια επίπεδα απόδοσης από τις δύο ομάδες και έληξε με 0-1 υπέρ των φιλοξενουμένων. Στην επανάληψη οι αγωνιζόμενοι προσπάθησαν ο καθένας από την πλευρά του για κάτι καλύτερο με αρκετές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, το Φιλώτι όμως πιο μεθοδικά και με την μπάλα κάτω κατάφερε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες του σε ένα γκολ στο 75΄και έτσι να κλειδώσει την υπέρ πολύτιμη νίκη στην έδρα της Κορωνίδας όπου η νίκη αυτή το έφερε σε απόσταση αναπνοής από τον Πανθηραϊκο ο οποίος κατέχει προς το παρόν την 4η θέση του ομίλου. Πάντως οι άνθρωποι του Φιλωτίου περιμένουν με αγωνία την απόφαση της Π.Ε της Ε.Π.Σ Κυκλάδων για τον αγώνα με τον Κ.Ε.Μ.ΑΣ Ίου για τον οποίο έχουν καταθέσει όλα τα απαραίτητα έγγραφα τα οποία αποδεικνύουν ότι η εικοσαμελής αποστολή που ξεκίνησε από την Νάξο για την Ίο κινδύνεψε άμεσα λόγο κακοκαιρίας και το σκάφος το οποίο τους μετέφερε έδεσε αναγκαστικά στην Ηρακλειά.

Κατηγορία: Τελευταία νέα