Αξιολόγηση Χρήστη: 4 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ανενεργά

Στο ντέρμπι των πρωτοπόρων μεταξύ του Πανναξιακού και του Καρτεράδου που διεξήχθη στο Δ.Α.Κ Νάξου σήμερα η ομάδα της Νάξου επικράτησε άνετα με 4-1 και ανάλαβε τα ηνία του ομίλου. Το Καρτεράδο αποδεκατισμένο μετά τις πολλές ελλείψεις λόγο τιμωριών και τραυματισμών και με εμφανή την απουσία του Ηγέτη του Νταρακλίτσα κατάφερε να προηγηθεί και να κρατήσει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, παρόλο τις πολλές ευκαιρίες που έχασε ο Πανναξιακός να προηγηθεί και το ακυρωμένο γκολ που είχε. Στην ανάπαυλα δημιουργήθηκαν σφοδρά επεισόδια από οπαδούς του γηπεδούχου με στόχο παίχτες και παράγοντες των φιλοξενούμενων, το αποτέλεσμα των οποίον ήταν η επέμβαση της Αστυνομίας ώστε να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να ξεκινήσει έστω και καθυστερημένα το δεύτερο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Πανναξιακός ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του και με γκολ που πέτυχε στο 50΄, 64΄, 66΄και 86΄μετέτρεψε το ντέρμπι σε παράσταση για έναν ρόλο νικώντας τον βασικό του διώκτη για την πρωτιά με 4-1 και φτάνοντας έτσι τους 37 βαθμούς που τον φέρνουν μόνο πρώτο στον βαθμολογικό πίνακα για πρώτη φορά φέτος.

Κατηγορία: Τελευταία νέα