ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Με ικανοποιητική εμφάνιση συνοδεύτηκε η νίκη επί του Καρτεράδου με σκορ 4-1 στα προημιτελικά του Κυπέλλου στο γήπεδο του Αγίου Αρσενίου την Κυριακή 24 Ιανουαρίου.

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο η ομάδα του Φιλώτιου κατάφερε και πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Το σκορ άνοιξε ο Σταματίου στο 32 μετά την ασταθή απόκρουση του Ξαγοράρη ακολούθησε τη φάση και άνοιξε το σκορ. Στο 38 ο Μπονιάκος διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά πίεσαν και κατάφεραν να μειώσουν το σκορ με τον Κλουβάτο σε 2-1 εκμεταλλευόμενος το δώρου του αέρα και το λάθος υπολογισμό του Σπυρόπουλου.Στο σημείο αυτό οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση χωρίς να απειλήσουν ιδιαίτερα το Σπυρόπουλο. Στο 70 ο Μουστάκης με καρφωτή κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπονιάκου έκανε το 3-1 και έβαλε τέλος στις ελπίδες των φιλοξενούμενων. Στο 88 ο Νταής διαμόρφωσε το τελικό 4-1 με γκολ λόμπα. Αρκετά καλή εμφάνιση έκαναν όλοι οι παίκτες του Φιλωτίου. Τώρα στα ημιτελικά θα αντιμετωπίσει το φαβορί του θεσμού τον Πανθηραϊκό στο γήπεδο των Φηρών με στόχο το τελικό του Κυπέλλου.

ΑΜΣ Φιλωτιου (Γιόβαν Μιχαήλοβιτς): Σπυρόπουλος, Ρεγκινίδης, Στρατούρης (65΄Μακρυμανώλης), Μπονιάκος, Ζουλης, Σταματίου,Νταής, Κοττάκης, Μουστάκης (76΄Κρητικός), Σαντέ (84΄Λιόφαγος), Σκοπελίτης. Αναπληρωματικοί: Βασιλάκης, Μεμλίκα.

Α.Ο. Καρτεραδος (Λευτέρης Τζουρος) : Ξαγοράρης Α., Κλουβατος Κ., Φυτρος (73΄Δεδρινός), Κουλλολι Γ., Ξαγοράρης Ν., Νομικός, Βαζαιος, Βαρμαζης, Τζουρος, Σελιστάι, Κουλλολι Ε. (52΄Λυβρικοσιαίος) Αναπληρωματικοί: Βλαβιανός, Φέκας, Μαρκοζάνες, Δεναξάς.