ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

PAN ME MARPHSSA

Χωρίς καμιά αντίσταση η ομάδας πέρασε στην επόμενη φάση απέναντι στην ομάδα της Πάρου. Το σκορ δεν αφήνει περιθώρια να σκεφτούμε ποιος ήταν το αφεντικό του αγώνα διότι όποτε ήθελε το Φιλώτι έβαζε γκολ.

Σκορ ημιχρόνου 3-0 και γκολ με το καλημέρα μόλις στο 3 λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νταή. Φεύγει το άγχος και στο 26 ο Σταματίου διπλασιάζει τα τέρματα και στο επόμενο λεπτό ο Κοττάκης το 3-0. Πρέπει να αναφέρουμε ότι και τα δύο τέρματα διεκδικούν από τώρα το βραβείο για τα ομορφότερα γκολ του κυπέλλου. Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι ο Σταματίου θα κάνει το 4-0. Κάπου εκεί οι ποδοσφαιριστές του Φιλωτίου χαλάρωσαν αποχώρησε και ο Μανωλάς με τραυματισμό στη μύτη (1 μήνα εκτός) μπήκε το γκολ της τιμής από τους φιλοξενούμενους.

Οι φιλωτίτες αγρίεψαν πάλι και με τους Νταή, Κρητικό και Σταματίου να διαμορφώνουν το 7-1. Στα αρνητικά περνάει ο τραυματισμός του Μανωλά και Νταή ο δεύτερος όχι τόσο σοβαρός και ο λίγος κόσμος που ήρθε από το Φιλώτι στην πρεμιέρα των αγώνων της ομάδας του χωριού μας. Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα το διαιτητικό τρίο αν και κάποιες φορές κακώς επέτρεψαν το επικίνδυνο παιχνίδι των φιλοξενούμενων.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δεληγιαννης Ν., Ψαρρα Ι., Νεοκοσμιδης Γ.

Α.Μ.Σ. Φιλωτίου (Μιχαήλοβιτς): Ανυφαντακης, Στρατουρης, Σκοπελίτης, Μανωλάς (λ.τ.65' Κρητικός), Πιταρας, Μπονιακος, Ζουλης, Κοττάκης, Σταματίου, Νταης, Μουστάκης Δ. (46' Λυμπερτάς).